Edukacijos

Užgavėnių kaukės ir mielinių blynų degustavimas

Kaina 12.00 €

UŽGAVĖNIŲ KAUKĖS IR MIELINIŲ BLYNŲ DEGUSTAVIMAS

Užgavėnių tradicijos ir papročiai, susipažinsite su kaukėmis, kaip jos gaminamos, degustuosite mielinių blynų

Programa skirta ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas, atrasti ir suvokti tautos kultūros tradicijas ir vertybes kaip žmogaus veiklos sudėtinę dalį, atskleisti mūsų šalies etinės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.

Užsiėmimai gali būti integruoti į pamokas, teminius susibūrimus, renginius.

Užgavėnės-  džiaugsmo, juoko, linksmumo, išdaigų, triukšmo, įvairiais papročiais, apeigomis, burtais apipinta žiemos pabaigos šventė. Tai savotiškas liaudies teatras, kuriame buvo išjuokiama daugelis gyvenamojo meto negerovių. Jei norite pajusti šios šventės dvasią ir tapti jos dalyviu,  susipažinkite su Užgavėnių kaukėmis ir įsikūnykite į norimą personažą.

Užgavėnių persirengėlio kaukė – ne tik  kaukė ant veido, bet ir tam personažui būdinga apranga ir veiksmas. Šia edukacine programa  ugdysime kūrybiškumą  ir teatrinę  improvizaciją: kaip būti persirengėliu, kaip keičiasi vaiko elgesys ir kalba užsidėjus arklio, malpos, gervės  ar kito personažo kaukę, kokie svarbiausi tapatinimosi su kauke elementai.  Programos  metu išvysite  saugomas senąsias Užgavėnių kaukes,  galėsite ne tik užsidėti  jau padarytų kaukių ir tapti persirengėliais, bet ir paragauti gardžių blynų, gauti skaniausių blynų receptus

Dalyviai gauna pradedančio amatininko pažymėjimą.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami: +37069827197, +37069877175.

Trakų krašto tradicinių amatų centre 10:00-17:00 veikia suvenyrinė parduotuvėlė.

Vieta: Trakų krašto tradicinių amatų centras, Karaimų g. 41, Trakai ir Trakų r. amatininkų rezindencijos
Trukmė: 1,5-2
Kaina: 12€ žmogui
Žmonių skaičius: 15+
Amžius: 7+
Kalba: LT RU

Užsakymo forma